вівторок, 3 травня 2022 р.

Розвиток мовлення "Школа, двері відчиняй"

 Тема: Школа, двері відчиняй!

Програмовий зміст: дати дітям уявлення про зміни, які скоро відбудуться в їхній житті — вступ до школи; систематизувати уявлення про школу, навчання; вчити складати розповіді на основі власного досвіду, передавати події, враження від подій послідовно, зв'язно; формувати граматичну правильність мовлення, вміння помічати мовленнєві помилки; вправляти у вживанні дієслів минулої і майбутньої години, складанні складнопідрядних промов; виховувати уважність, зосередженість.





Хід заняття
1. Творча гра «Хто найрозумніший»
Мета: розвивати емоційно-комунікативну сферу.
Одна дитина — мудрець, вона встає перед дітьми. У неї купка карток із зображеннями різних предметів: книжки, ручки, чашки,
портфеля тощо. Мудрець вибирає будь-яку картку, показує її всім
дітям і говорить: «Розумнику, дай швидше відповідь, як використовувати предмет».
Діти по черзі розповідають. Мудрець віддає картку тій дитині,
чиї думки здаються йому найрозумнішими. Той, хто набрав найбільшу кількість карток, отримує звання розумника.
2. Читання української народної казки «Учень і матрос»
Учень і матрос
Один вчень плив на кораблі. Він запитав матроса:
— Ти знаєш граматику?
— Ні, не знаю, — відповів матрос.
- Ти втратив половину життя, - сказавши вчень.
Почалася буря. Корабель почав тонути. Тоді матрос запитав ученого:
— Ти вмієш плавати?
— Ні, не вмію, — відповів учень.
— Ти втратив усю життя, — сказав матрос.
3. Бесіда за змістом казки
— Чому матрос сказав цю фразу?
— Чи треба було вченому навчитися плавати, а морякові —
вивчити грамоту? Адже «Всяке уміння за плечима не носити».
— Чи потрібно вам щось вміти перед вступом до школи?
— Які саме знання вам потрібні?
4. Складання розповіді зі свого досвіду на тему «Незабаром до
школи»
Діти по черзі розповідають, як вони готуються до школи, як уявляють собі шкільне життя тощо.
5. Фізкультхвилинка
Діти виконують рухи відповідно до слів вірша.
Трохи ми попрацювали, Силі наші підупали.
Треба нам би відпочити — Свої сили відновити.
Руки вгору, руки в боки, І ще кілька підскоків.
Руки вгору, руки вниз - До навчання знову берись.
6. Дидактична гра «Відгадай, хто буде навчатися краще»
Мета: розвивати уяву, вміння робити припущення.
Вихователь називає казкових героїв, діти відповідають на запитання і доводять правильність своєї відповіді.
7. Вивчення вірша «Здрастуй, вересень»
Вихованець пропонує дітям вивчити вірш.
Здрастуй, вересень, Світлий вересень,
Руку дай! Пахне м'ятою,
Стиглим вересом Рідний край!
Ми за літечко, Тепле літечко
Підросли І до рідної
Школи нашої Усі прийшли!
8. Підсумок
— У вересні, коли ви підете до школи, матимете змогу розповісти цей віршик у своєму класі.






Немає коментарів:

Дописати коментар

Педагогічна рада "Українські традиції, як засіб формування в дітей відчуття приналежності у дітей до своєї країни"

  Народні іграшки як засіб ознайомлення дітей з українськими ремеслами