1. Інтегроване заняття з художньої літератури та безпеки життєдіяльності.
Тема: Правила дорожні запам’ятай, в біду ніколи не
потрапляй
(за авторською казкою Москаленко Юлії Миколаївни« Справжні пустуни»)
Програмовий зміст: познайомити дітей з основними правилами вуличного руху на основі авторської казки, розповісти, до яких непоправних наслідків призводить порушення цих правил; розвивати увагу, спостережливість; виховувати в дітей почуття відповідальності та бережливе ставлення до свого життя.
Програмовий зміст: познайомити дітей з основними правилами вуличного руху на основі авторської казки, розповісти, до яких непоправних наслідків призводить порушення цих правил; розвивати увагу, спостережливість; виховувати в дітей почуття відповідальності та бережливе ставлення до свого життя.
Хід заняття:
1. Організаційний момент.Привітанння.
2. Розглядання ілюстрації « На дорозі»
3. Бесіда « Дотримуйся
правил дорожнього руху»
4. Слухання казки "Справжні пустуни"
Жили були Ведмедик і Лисенятко. Росли вони неслухняними та справжніми пустунами. То вікно комусь розіб’ють, то малечу поб’ють. Але найстрашніше, що любили звірята гратися на дорозі. То з м’ячем ганяють, то наввипередки перебігають вулицю. Їхні друзі застерігають Ведмедика і Лисенятка від небезпеки, та вони тільки посміхаються і відповідають, що нічого з ними не трапиться.
Та одного разу все ж – таки Лисенятко не встигло перебігти вулицю і його збила машина. Так понівечене звірятко потрапило до лікарні. Йому було боляче, коли гіпсували лапки, пришивали вушко. Воно плакало і кричало, що більше не буде так робити. Коли виписували Лисенятка з лікарні, то лікар Айболит порадив навчитись дотримуватися правил вуличного руху.
- А хто мене навчить?
-
А ви з Ведмедиком
завітайте до дитсадка, там малята знають, як поводитися на вулиці і вас
навчать.
Так і зробили вони. Кожного дня ходили до дитсадка і
вчилися гарним манерам, поведінці та вивчали правила дорожнього руху. І з тих
пір стали слухняними і з ними нічого лихого не траплялось.
5. Бесіда за змістом казки.
-
Про кого ми
прочитали казку?
-
Якими вони були?
-
Що трапилося з
Лисенятком?
-
Куди воно
потрапило?
-
Чи вдалося лікарю
врятувати йому життя?
-
Що порадив Айболит?
-
Яким наприкінці
казки автор змальовує головних героїв?
6. Фізкультхвилинка
7. Підсумок заняття
-
Про що ми говорили?
-
З якою казкою
познайомилися?
-
Назвіть головних
героїв цієї казки?
-
Що з ними
трапилося?
-
На вашу думку, яких
правил не дотрималися друзі?
-
Тож, дітки
запам’ятайте, дорога – не місце для гри.
Дотримуйтесь цього вислову «Правила дорожні запам’ятай, в біду ніколи не
потрапляй» і завжди будьте здоровими.
4. Слухання казки "Справжні пустуни"
Жили були Ведмедик і Лисенятко. Росли вони неслухняними та справжніми пустунами. То вікно комусь розіб’ють, то малечу поб’ють. Але найстрашніше, що любили звірята гратися на дорозі. То з м’ячем ганяють, то наввипередки перебігають вулицю. Їхні друзі застерігають Ведмедика і Лисенятка від небезпеки, та вони тільки посміхаються і відповідають, що нічого з ними не трапиться.
Та одного разу все ж – таки Лисенятко не встигло перебігти вулицю і його збила машина. Так понівечене звірятко потрапило до лікарні. Йому було боляче, коли гіпсували лапки, пришивали вушко. Воно плакало і кричало, що більше не буде так робити. Коли виписували Лисенятка з лікарні, то лікар Айболит порадив навчитись дотримуватися правил вуличного руху.
- А хто мене навчить?
5. Бесіда за змістом казки.
7. Підсумок заняття
Немає коментарів:
Дописати коментар