1. Навчання елементів грамоти
Тема: Речення. Звуки [з], [з']. Літери Зз.
Програмовий зміст: формувати уявлення про речення, учити виділяти слова з мовленнєвого потоку, використовуючи прийом розповсюдження речення, дати елементарні уявлення про зміну порядку слів у реченні, зображувати їх схематично, дотримуючись елементарних правил запису та визначеної послідовності; розвивати фонематичний слух, закріпити знання про приголосні звуки [з], [з'], виокремлювати звуки, що повторюються, добирати слова із заданим звуком, визначати місце звука в слові (початок, кінець, середина), виконувати звукобуквений аналіз слова, учити розуміти навчальне завдання, виконувати його самостійно, формувати навички самоконтролю та самооцінки.
Хід заняття
1.Організаційний момент . Мовленнєва гімнастика.
Руки
вгору, руки вниз, (Діти
виконують рухи за текстом.)
На
сусіда подивись. (Дивляться
одне на одного.)
Руки
вгору, руки в боки (Діти
виконують рухи за текстом.)
І
зроби чотири кроки. (Крокують
на місці.)
Плесніть,
діти, кілька раз, (Плескають
декілька разів.)
За
роботу — все гаразд! (Сідають
за столи.)
2. Складання
загадок.
- На
минулому занятті ми вчилися добирати слова — назви ознак предметів,
щоб
краще дізнатися про властивість предмета. Це дуже доречно під час загадування
одне одному загадок. Кожне наше повідомлення несе певну інформацію про
що-небудь або кого-небудь.
Наприклад, ми можемо скласти повідомлення про те, що робили на новорічному
святі: «Діти співали пісню». Але ж діти співали на новорічному святі, значить,
слід сказати:
«Діти співали новорічну пісню». Яке нове слово з’явилося в реченні?
(Новорічна.) А ще можна додати, що співали саме наші діти: «Наші діти співали
новорічну пісню».
3. Вправа «Чарівний мішечок» Предметні картинки, назвати зображення, визначити звук, наявний в кожному із цих слів. Орієнтовний перелік картинок або іграшок, у назві яких є звук [з]: коза, заєць, візок, зебра, замок, зозуля, зима, ваза. Разом із дітьми підсумовує: у всіх словах — назвах предметів вимовляємо та чуємо звук [з].Орієнтовний перелік картинок або іграшок, у назві яких є звук [з']: зірка, колодязі, мазі. Підсумок - у всіх словах — назвах предметів вимовляємо та чуємо звук [з'].
4. Вправа «Комарик». Звучання звуків [з] [з'].
Малюнок із зображенням великого і маленького комарів, пропонує послухати казку про них.
«У густому лісі були собі великий комар і маленький комарик. Великий комар не любив сонечко, йому більше подобалися густі кущі, зарості трави. У спекотний день, саме там він і ховався. Але тільки сонечко йшло за обрій, комар вилітав зі свого будиночка. Разом вилітали його друзі, такі ж великі комарі. Вітаючи одне одного, вони дзижчали: з-з-з. По сусідству з великим комарем жив маленький комарик. Він теж любив вечір, любив літати з квітки на квітку, заспівати свою тоненьку пісеньку: зь-зь-зь».
5. Фізкультхвилинка.
6. Вправа На
що схожа літера З?
Збоку‚
знизу і згори
Схожа
Зе на цифру 3.
Є
три зуби в букви Зе‚
Ними
все вона гризе. Ігор
Січовик
На
осоння змій повзе,
Вигнувсь
він, як буква З.
Буква
З — як цифра 3,
Хто
не вивчив — повтори. Варвара
Гринько
7. Вправа
«знайдіть слова із літерою З»
8. Ігрова вправа «Де звук?»
9. Підсумок.
Немає коментарів:
Дописати коментар