четвер, 28 квітня 2022 р.

Безпека життєдіяльності дошкільників "Подорож у країну безпеки"

 Безпека  життєдіяльності дошкільників
Тема: Подорож у країну Безпеки.
Програмовий зміст: формувати навички безпечної поведінки в різних життєвих  ситуаціях. Сприяти розвитку мислення, мовлення, вчити будувати складні  речення; збагачувати словниковий запас. Розвивати спостережливість та увагу. Закріпити знання дітей про дорожні знаки, пояснити їх зв'язок з безпекою  учасників дорожнього руху. Виховувати дружні стосунки між дітьми, вміння  узгоджувати свої дії з рухами інших дітей в іграх.
Обладнання:лист від Наф-Нафа, троє поросят,сюжетні картинки, дидактична гра, картинки з дорожніми знаками.













Хід заняття:
1.Сюрпризний момент. Лист від трьох поросят. 
 «Здрастуйте, діти! Пише Вам Наф-Наф. Як ви напевно знаєте, у мене є ще два братика Ніф-Ніф та Нуф-Нуф. Після того, як ми перемогли Вовка, мої братики живуть  разом зі мною у камяному будиночку, який побудував я. Мої братики не хочуть мене слухатися. І зовсім не хочуть слухати про безпечну поведінку з вогнем, про безпеку на дорозі та поведінку при зустрічі з незнайомими людьми. Допоможіть мені будь-ласка розказати їм   про поведінку у цих ситуаціях. Наперед дякую!»
2. Перша зупинка « Вогник».
Ми повинні розказати поросятам про вогонь. Про добрий вогонь і вогонь злий.
Коли  вогонь буває добрим? Так, добрий вогонь – це тепла піч, тепла кімната, смачні, гарячі пироги, яскраве вогнище, святковий фейерверк. Але крім всього цього ми можемо уявити і пожежу, і багато бід через неї. Вогонь слухається тільки дорослих, котрі знають, як себе з ним поводити і , що сказати, щоб він слухався.








 















3. Фізкультхвилинка.
На вулиці нашій машини, машини:
Машини – маленькі,
Машини – великі.
Справа світлофор горить,
Зліва полйцейський стоїть.
Попереду зупинка,
Підїзжай і виходь.
4. Друга зупинка «Перехрестя».
На цій зупинці давайте пригадаємо правила безпечної поведінки на дорозі. 






 
 
 
 
.
 
 
 
 
 

- Не можна гратися на проїжджій  частині вулиці.
 -  
Переходити вулицю можна тільки по пішоходному переходу.
  - Дорожні знаки використовують і пішоходи і водії.
-  Водії їдуть по дорозі, а пішоходи ходять по тротуару.
5. Дидактична гра "Дорожня абетка"
6.Наступна зупинка «Незрозумілі тіні».
На цій зупинці  ми розкажемо, як потрібно себе вести з незнайомцями.  





 
 
 
 
 
 
 
 
 







Вихователь: Отже , з незнайомими людьми ми не повинні:
-розмовляти, брати від них якісь речі, сідати до незнайомців в машину, погоджуватися прогулятися з ними, повинні бути дуже уважними.
7Наступна зупинка «Небезпечні речі»
Навколо нас знаходяться різні речі, деякі з них, якщо  ними неправильно користуватись  несуть небезпеку нам та нашому здоровю. Гра «Небезпечні предмети».
8.Підсумок.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Педагогічна рада "Українські традиції, як засіб формування в дітей відчуття приналежності у дітей до своєї країни"

  Народні іграшки як засіб ознайомлення дітей з українськими ремеслами