понеділок, 11 квітня 2022 р.

Ознайомлення з соціумом "Люби і знай свій рідний край"

 

Ознайомлення з соціумом

Тема « Люби і знай свій рідний край »

Програмовий зміст:  формувати патріотичні почуття через виховання любові до своєї домівки, дитячого садка, рідного міста, України; продовжити знайомство дітей із красою та величністю рідного краю; поглибити знання про історію рідної землі; розширити уявлення про багатства України, основні географічні назви (ріки, найбільші міста…); закріпити та розширити знання про рідний місто Харків (місто, де живуть діти); розвивати вміння слухати однолітків, розповідати, виразно читати вірші, пригадувати прислів'я, влучні вислови; виховувати любов до рідної землі, ніжність, культуру спілкування; викликати бажання покращувати наш край.


Хід заняття

1. Розповідь про дитячий садок, рідний місто, рідний край.

Рідний край — це домівка твоя, мама та папа,

Це дитячий садок твій і свято,

Це твої найкращі друзі,

Це бабочка у зеленому лузі.

2. Дидактична гра « Вінниця як а   

Ось наш а Вінниця , любі діти,

В ній нам жити і радіти.

Місто величезне, гарне,

Стародавнє та сучасне.

Місто це, мов казкове.

Закликання всіх навколо.

3. Дидактична гра "Скажи, хто ти?"

— Я дівчинка Оленка, вінничанка. Я хлопчик Микита, вінничанин.

4. Фізкультхвилинка

Дружно встаньте, потягніться,

Один одному усмішитися,

Землі рідній поклонитися.

Вправо, вліво повернутись.

Раз присіли, два присіли

І на стільчики тихо сіли.

5. Розповідь про Україну 

— Як називають людей, що живуть в Україні? ( Українці )

— Якою мовою вони розмовляють? ( По - русски )

— А ви любите свою Батьківщину — Україну, свій рідний

край? Розкажіть, будь ласка, вірші та наказки про це.

— Розгляньмо карту України, українські кордони. Якими мо-

рамами проходити кордон України? Які річки протікають по Україні?

Які ви знаєте міста? Покажіть та назвіть столицю України.

— Где ми з вами живемо і як називається наш місто? Яка річ-

ка протікає нашим містом?

6. Дидактична вправа «Якщо я виросту, буду…»

— Яким би ви хотіли побачити наш місто у майбутньому?

7. Підсумок

— Запам'ятайте, хлопчики та дівчата, на все життя:

Немає тепла без сонечка,

Садочка без дитини,

Людині ж не буває

Без рідної Батьківщини!











Немає коментарів:

Дописати коментар

Педагогічна рада "Українські традиції, як засіб формування в дітей відчуття приналежності у дітей до своєї країни"

  Народні іграшки як засіб ознайомлення дітей з українськими ремеслами