четвер, 21 квітня 2022 р.

Навчання елементів грамоти " Слово — назва ознаки предмета"

 

Навчання елементів грамоти.

Тема: Слово — назва ознаки предмета. Звуки [д], [д']. Літери Дд.

Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей  з реченням, учити діяти зі словами-синонімами, що позначають назви ознак предметів, зображувати їх схематично, дотримуючись елементарних правил запису та визначеної послідовності; розвивати фонематичний слух, закріпити знання про приголосні звуки [д], [д'], виокремлювати звуки, що повторюються, добирати слова із заданим звуком, визначати місце звука в слові (початок, кінець, середина), використовуючи умовну позначку — синій та зелений кольори; виконувати звукобуквений аналіз слова, використовуючи умовні позначки; формувати навички самоконтролю та самооцінки.

Хід заняття

1. Організаційний момент. Мовленнєва гімнастика.

Столярики-молодці (Діти гладять себе по голові.)
Тешуть столики й стільці (Показують на стільці та столи.)
Пилочками чики-чики, (Діти імітують рухи пилочки.)
Молотками туки-туки, (Імітують рухи молотка.)
Чик-тук-туки, чик-тук-туки, (Імітують рухи пилки та молотка.)
У нас до праці здібні руки.

2. Вправа "Впізнай предмет"

Сьогодні ми будемо загадувати одне одному загадки про будь-який предмет, не називаючи його. Наприклад, якщо матиму на увазі книгу, я можу вам сказати: цікава, казкова, пізнавальна. Що називають ці слова? (назви ознак предметів). 

Наприклад: сніг — білий, колючий, мокрий, холодний; зима — холодна, весела, снігова.
Дорослий підводить дітей до висновку: за допомогою слів — назв ознак предмета мож-
на якнайточніше охарактеризувати предмет.

3. Вправа "Знайди звук у слові"














4. Вправа "На що схожа літера"

Буква Д —
Неначе дім,
Височезний
Дах на нім. Варвара Гринько

Буква Д немов на лавці,
На твердій стоїть підставці. Любов Андрієнко

Я побачив гарний дім.
Хто живе у домі тім?
Здогадалися‚ мабуть:
В ньому літери живуть. Ігор Січкар
5.  Ігрова вправа «Звукова мозаїка. Знайди слово зі звуками [д], [д']»
Мета: навчити знаходити задані звуки в окремих словах.
6. Фізкультхвилинка

7. Вправа "Познач звук фішкою"












8. Вправа "Візнач кількість звуків у слові"

9. Підсумок.
















Немає коментарів:

Дописати коментар

Педагогічна рада "Українські традиції, як засіб формування в дітей відчуття приналежності у дітей до своєї країни"

  Народні іграшки як засіб ознайомлення дітей з українськими ремеслами