вівторок, 26 квітня 2022 р.

Розвиток мовлення "Охорона довкілля"

 1. Розвиток мовлення

Тема: Охорона довкілля.

Програмовий зміст:розширювати досвід пізнання дітьми навколишнього світу; ознайомити з проблемою забруднення навколишнього середовища; підвести до розуміння необхідності охорони довкілля; закріпити знання про рослин,тварин,птахів,комах;учити групувати предмети за певними ознаками; виховувати любов до природи;екологічну свідомість вихованців;нестерпність до забруднення навколишнього середовища; уміння піклуватися про навколишній світ природи.


















Хід заняття
І.Організаційний момент. Вірш Д.Павличка «Де найкраще місце на землі»
Де зелені хмари яворів
Заступили неба синій став,
На стежині сонце я зустрів,
Привітав його і запитав:
Всі народи бачиш з висоти,
Всі долини і гірські шпилі.
Де ж найбільший на землі народ?
Де найкраще місце на землі?
Сонце усміхнулося здаля:
Правда, все я бачу з висоти.
Всі народи рівні. А земля
Там найкраща, де вродився ти!
Ти  рости дитино, й пам’ятай:
Батьківщина-то наш рідний край!
1.     Бесіда
-          Діти,погляньте,світ навколо нас прекрасний. Сьогодні ми поведемо розмову про природу. Що ж таке природа?
-         Так діти, природою ми називаємо весь світ, що нас оточує. А що ж відноситься до природи? (Відповіді дітей)
-          Якого кольору може бути природа взимку? (восени, влітку, навесні)
-         . Природа шкідлива чи корисна?
-          Хто і що найголовніше в природі?
-          У природі немає головного і другорядного. Все взаємопов’язане. Не буде іти дощ – не будуть рости рослини – не буде комах -  не буде пташок – не буде плодів дерев – не буде вітамінів людям,їжі тваринам – всі будуть хворіти..
2.      Слухання  оповідання В. О. Сухомлинського «Смітник»
Зранку сім’я зібралась за столом. Марійка узялася допомагати прибирати після сніданку,але побачила, що запізнюється до школи. Схопивши відерце зі сміттям,вона потихеньку викинула його у квітник,який був розбитий позаду будинку. Дівчинка часто викидала туди сміття,коли запізнювалась до школи.
       Якось дідусь попросив її полити квіти у квітнику. Марійка пішла за будинок і побачила, що замість квіток там лежить купа сміття.
-        Звідки ж узявся цей смітник?- запитав здивовано дідусь.
-        Я не знаю, - сказала Марійка,і почервоніла. Їй було соромно за зіпсовані квіти.
4.Бесіда за змістом оповідання.
- Як звали дівчинку?
- Чи допомагала вона вдома?
- Чи правильно вчиняла дівчинка?
- Куди викинула сміття дівчинка?
- Чому такробити не можна?
- Куди слід викидати сміття?
5. Психогімнастика «Я-квіточка».
Ти ,чарівна водичко,
Лийся-но на діточок,
Перетворюй їх скоріше
На чарівних квіточок.
Чародійство спрацювало!Ах, на які чудові квіти ви перетворилися!Пелюстки ніжні ,різного кольору,стебла тонкі,гнучкі . Погойдайте своїми голівками,спробуйте як гнеться ваша ніжка,поворушіть пальчиками-листочками. Сонечко гріє,пішов теплий дощик і квіточки почали рости. І ми піднімаємось до сонечка. Лагідний вітерець нас розгойдує вліво–вправо,вперед-назад. Так хороше,весело,аж хочеться покружляти у таночку.
6. Вправа
 - Діти , як ви міркуєте, яке буває сміття? (природного походження і зроблене людиною. Природне – гілочки,листя , трава, воно корисне. Де можна використати це сміття? ) Але ми зібрали багато іншого сміття . Як видумаєте, воно корисне чи шкідливе? Чому? Що будемо робити з ним?Чи можна спалювати сміття? Чому потрібно берегти природу, не смітити?
-  Так, вода,земля і повітря повинні бути чистими, щоб росли гарні квіти, співали птахи,щоб не хворіли люди. Природа – це на дім, наша мати.
Немає кращої краси,
Ніж рідні ріки і ліси.
Пташки співучі, дикі звірі,
Ласкавий вітер, зорі сині.
Це все багатство нашого народу,
Що називається – природа.
7. Дидактична гра « Рослини,тварини,птахи і комахи»
Мета:закріпити знання дітей про рослини, тварини,птахів та комах; учити групувати предмети за певними ознаками, розвивати мислення дітей,виховувати любов до природи.
Матеріал: предметні картинки.
-         Щоб нам добре жилося, необхідно дбати про навколишнє середовище, про рідну природу. Адже довкілля-це не лише квітник, ліс, а й територія дитячого садка, і вулиці ,і сквери ,і парк,де ми відпочиваємо ; а ще море ,океан ,річка ,озерце ,заболочений струмок.А тепер послухайте скарги від природи і спробуйте розв’язати проблемні ситуації.
8. Фізкультхвилинка.
Сильнийвітер до землі
гне дерева молоді, (присідають)
А вони ростуть, міцніють (піднімаються)
Вгору тягнуться, радіють. (встають навшпиньки, руки тягнуть вгору)
9. Правила поведінки у природі.
-        Не ламайте гілки дерев та кущів. Рана на рослині – це рана на живому.
Усі поранені рослини тривалий час хворітимуть, а багато й загинуть.
-        Не топчіть ,не зривайте рослини. Кожний зелений листочок,кожна травинка виділяють у повітря кисень. Ним ми дихаємо. Без нього немає життя.
-        Не ловіть барвистих метеликів. Від дотику пальців людини з крилець метеликів осипаються лусочки і комахи гинуть.
-        Не руйнуйте мурашників. У мурашниках живуть комахи – надзвичайно працелюбні комахи,корисні для природи. Мурашки розпушують землю,щоб крізь неї краще проходили повітря і вода,знищують шкідників городу,саду.
-        Не залишайте багаття в лісі. Вогонь може миттєво знищити все живе.
ІІІ. Підсумок заняття.
Будь - яка рослина чи тварина створена природою, є невід’ємною і необхідною складовою її .
Світ прекрасний навколо тебе –
Сонце ясне і синє небо,
Птахи,звірі,гори і ріки -
Нехай він буде таким навіки!
Нехай людина добро приносить,
Бо світ навколо любові просить.









 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Педагогічна рада "Українські традиції, як засіб формування в дітей відчуття приналежності у дітей до своєї країни"

  Народні іграшки як засіб ознайомлення дітей з українськими ремеслами