вівторок, 19 квітня 2022 р.

Розвиток мовлення "Ми і весна"

1. Розвиток мовлення 

Тема: Ми і весна.

Програмовий зміст: продовжити ознайомлювати дітей з особливостями сезонних змін у природі; учити логічно й послідовно будувати розповіді, формувати художню виразність мовлення, продовжити навчати вихованців переказувати невеликі оповідання; розвивати почуття доброго, прекрасного; виховувати любов до природи.

Матеріал:тематичні ілюстрації.


Хід заняття

1. Творча гра «Думаємо про сонечко» Вихователь просить дітей скласти невеличкі казкові історії, у яких Сонечко: рятує від холоду; дарує здоров’я; смішить; лоскоче; допомагає рости; обпалює,

2. Читання вірша В. Орлова «Відкриття»

Що у світі за подія? Що довкіл за метушня?

Відкриває квітень вії! Йдіть скоріш на відкриття!

Коло кожного порогу Снігу наче й не було.

Вже барліг розкривсь розлогий, Відкривається дупло.

І несуть пташині крила Нам співаночки дзвінкі.

Квіти очі вже відкрили, Відкриваються бруньки.

Лагідне гуляє сонце І дарує теплий дух.

Всі квартирки і віконця Відкриваються навкруг.

3. Бесіда за змістом вірша/

-  Про яку пору року йдеться у вірші? - Про який місяць?

-  Які зміни відбуваються у природі? - Що відбувається з сонечком?

-  Яке воно? -  Як усі навкруги зустрічають весну?

4. Читання оповідання В. Сухомлинського «Клен зітхнув»

Старий Клен усю зиму спав. Крізь сон чув завивання хуртовини й тривожний крик чорного ворона. Холодний вітер гойдав його віти, нагинав їх. Та ось одного сонячного ранку відчув Старий Клен, ніби до нього доторкнулося щось тепле і лагідне. Прокинувся. А то до нього прилинув теплий весняний вітер.

-  Годі спати, — зашепотів теплий Весняний Вітер. — Прокидайся, Весна

-  Де ж вона — Весна? — запитує Клен.

-  Ластівки на крилах несуть — каже теплий Вітер. Я прилетів із далекого краю, від теплого моря. Весна йде полями — заквітчалась квітами. А ластівки на крилах несуть барвисті стрічки. Клен зітхнув, розправив плечі. Зазеленіли бруньки. Бо йде Весна-Красуня.

5. Переказ оповідання

 6. Фізкультхвилинка

Ось іде до нас весна, Все навколо ожива:

Підсніжники прокидаються, Проліски посміхаються,

Пташки прилітають, Діти вибігають, На луках стрибають.

7. Дидактична гра «Скажи зі словом весняний» 

Місяць — весняний місяцьсонце — весняне сонце; промені — весняні промені;

небо — весняне небо; струмки — весняні струмки; погода — весняна погода; листя — весняне листядощик — весняний дощик; квіти — весняні квіти.

8. Дидактична гра «Закінчи речення» Вихователь розпочинає речення, а діти мають дібрати до нього останнє слово.

— Навесні сонце світить яскраво і... (ласкаво).

— У лісі з’явилися... (проліски).

— Птахи навесні поспішають... (до рідного краю).

— Багато змін відбулося... (в лісі).

— Дерева розпустили молоде... (листячко).

— Прилетіли перші... (птахи).

— У лісі чути... (струмочки).

9. Підсумок .Дітям пропонується зробити весняний колаж «Ми і весна».

















Немає коментарів:

Дописати коментар

Педагогічна рада "Українські традиції, як засіб формування в дітей відчуття приналежності у дітей до своєї країни"

  Народні іграшки як засіб ознайомлення дітей з українськими ремеслами