Розвиток мовлення
Тема " Моє ім’я — дорога до життя"
Програмовий зміст: ати дітям уявлення про право на ім’я; про унікальність і цінність кожної дитини та власного імені; вчити виявляти ініціативу в діалогічному мовленні, розвивати вміння починати підтримувати розмову, будувати різні форми діалогу, привчати слухати співрозмовника, говорити чітко і зрозуміло; виховувати культуру мовлення.
Хід заняття
1. Творча гра «Співаємо ім’я»
Уявіть, що ми не вміємо розмовляти, а тільки співаємо, але нам треба одне з одним познайомитись. Пограймо в таке знайомство. По черзі кожен із вас проспіває своє ім’я.
2. Слухання вірша Н. Григор’євої
Не ім’я людину красить
Сперечалися ми довго:
Краще всіх чиє ім’я?
Олександр, Іван чи Ольга,
Чи Тарс, а чи Ілля?
Біля ганку по обіді
Мій дідусь відпочивав.
Ми про це спитали діда,
Він нам ось що розказав.
Те ім’я людина носить,
Що родина їй дала.
Не воно людину красить,
Красять вчинки і діла.
Хто, скажіть-от, хулігана
Олександром стане звать?
Будуть звати хуліганом,
Лиходієм називать.
А якщо хтось друзів дурить,
Дурисвіт ім’я дадуть.
— Суперечка ваша марна, —
Під кінець сказав мій дід, —
Імена всі ваші гарні,
Бережіть їх з юних літ.
3. Діалог «Моє ім’я та його значення»
4. Фізкультхвилинка «Поклич»
«Я грався з тобою........а з ким хочеш гратися ти?» тощо.
5. Гра «Був собі я»
— Чим ти собі подобаєшся?
— Як пестливо вимовляє твоє ім’я мама?
— Проспівай своє ім’я пестливо.
— Поклич друга.
6. Вправа «Смішний портрет»
Пропоную вам намалювати самих себе, але трішечки смішнішими, та назвати портрет смішнішим ім’ям. Проводиться конкурс на найсмішніший малюнок.
Немає коментарів:
Дописати коментар